Moskitiery

Produkowane przez nas moskitiery to jeden z najbardziej niezawodnych systemów ochrony domu i mieszkania przed owadami, kurzem oraz pyłkami roślinnymi. Zamontowane na oknie moskitiery w żaden sposób nie kolidują z systemami rolet zewnętrznych czy wewnętrzną ochroną przeciwsłoneczną. Ich montaż jest prosty, bez naruszania struktury okiennej. Nadają się do montażu we wszystkich systemach stolarki okiennej, w żaden sposób nie ograniczając przepływu powietrza i nie zmniejszając ilości światła dziennego we wnętrzach. Wszystkie elementy ramki wykonane są z aluminium, dzięki czemu moskitiera odporna jest na działanie warunków atmosferycznych, gwarantując jej trwałość na wiele lat użytkowania.

Profile

Profile wykonane z ekstrudowanego aluminium dostępne w 5 kolorach: białym, brązowym, antracytowym, złotym dębie oraz orzechu.

Komponenty

Moskitiera ramkowa
- Siatka wykonana z włókna szklanego w kolorze szarym,
- Dostępne dwa rodzaje narożników: zewnętrzne wykonane z kolorystycznie dopasowanego tworzywa lub narożniki wewnętrzne wykonane z aluminium,
- Bezinwazyjne uchwyty obrotowe stosowane w moskitierach ramkowych dostępne w 7 rozmiarach: 0, 5, 9, 12, 15, 18 i 25mm.

Moskitiera drzwiowa
- Siatka wykonana z włókna szklanego w kolorze szarym,
- Narożniki wewnętrzne wykonane z aluminium.
- Moskitiery wyposażone w uchywt, zawiasy, magnesy i uszczelkę szczotkową,
- Możliwość zastosowania samozamykacza oraz futryny.

Warianty wykonania

Moskitiera ramkowa
Montowana jest w prosty sposób do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Ramka moskitiery na jej zewnętrznej stronie posiada specjalnie wyprofilowany kołnierz, który uszczelniając system, utrudnia insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia. Ten typ moskitiery doskonale sprawdzi się w oknach otwieranych wyłącznie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Zamontowana na wiosnę, doskonale spełni swoją rolę do późnej jesieni. Po tym okresie należy moskitierę zdjąć, poddać konserwacji i przechować do następnego sezonu. Dużą zaletą moskitiery ramkowej jest możliwość szybkiego wypięcia i wpięcia moskitiery przy pomocy uchwytów obrotowych.

Moskitiera drzwiowa
Stosowana do drzwi balkonowych, montowana jest za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Wyposażona jest w uchwyt do otwierania, magnesy domykające oraz w uszczelkę szczotkową, która maksymalnie zabezpiecza pomieszczenie przed dostaniem się insektów i nieczystości z zewnątrz. Każda moskitiera posiada wypełnienie dolne o wysokości 170mm (stały wymiar), które stanowi ochronę przed uszkodzeniami siatki w jej dolnej części.

Opcjonalnie zamontowane w moskitierze samozamykacze, automatycznie domykające otwartą moskitierę, podnoszą komfort użytkowania.
Ponadto istnieje możliwość zastosowania futryny wykonanej z zamkniętego profilu aluminiowego, która poprawia usztywnienie ramy drzwiowej.

Wymiary

Moskitiera ramkowa
Maks. szerokość: 2000 mm
Maks. wysokość: 2000 mm
Maks.zalecana powierzchnia: 2,6 m2

Moskitiera drzwiowa
Maks. szerokość 1200 mm
Maks. wysokość  2300 mm
Maks. zalecana powierzchnia: 2,76 m